Hra z Origin může být jinde

Hry pro PC s Windows mohou být svým datovým objemem pěkní bumbrlíčci, kteří si z disku ukousnou třeba přes 50 GB. Když pak chcete takovou hru přesunout na jiné místo a používáte kanál digitální distribuce Origin firmy Electronic Arts, marně budete hledat funkci „Move“ (přesunout…).

Přesto jsou možnosti přesunutí umístění herních souborů v zásadě dvě:
 1. upravit záznam v registrační databázi Windows
 2. změnit umístění knihovny her Origin (s drobným trikem)
Návod uvádí příklad hry Star Wars Battlefront, ale fugovat bude i pro další hry EA Games.

Úprava registrační databáze

 1. Spusťte editor registrační databáze:
  1. klávesa Win + R
  2. napište regedit, stiskněte Enter
 2. Otevřete záznam HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\WOW6432Node\EA Games\STAR WARS Battlefront (poslední část záznamu je označení hry)
 3. Upravte řetězce Install Dir a GDFBinary, příp. GDFBinary64.

Ne každý však chce do registrů zasahovat…

Změna umístění knihovny her Origin

Změníte-li umístění knihovny her v nastavení klienta: Origin > Application Settings > Install&Saves > Game library location, zůstane hra na původním místě. Nové nastavení umístění knihovny bude platit jen pro nově nainstalované hry.

Abyste nemuseli hru odinstalovat, nainstalovat znovu a stahovat přitom ohromný balík dat, postupujte následovně:
 1. Klienta Origin vypněte/nespouštějte. Ve správci souborů (Průzkumník Windows, Total Commander,…) vyhledejte původní adresář se hrou (např. C:\Program Files (x86)\Origin Games\STAR WARS Battlefront). Adresář přejmenujte (stačí přidat k názvu jeden znak: XSTAR WARS Battlefront). Tím přestane původní hra fungovat a bude možné ji stáhnout znovu.
 2. Spusťte klienta Origin a nastavte novou cestu ke knihovně her. Vyberte v nabídce klienta Origin > Application Settings > Install&Saves > Game library location (např. „B:\games“).
 3. V knihovně her My Game Library klepnět na ikonu hry a stiskněte tlačítko Download.
 4. Stahování ihned pozastavte tlačítkem Pause.
 5. Přepněte se do aplikace, ve které spravujete soubory. Na místě nové knihovny (B:\games) již klient založil adresář pro nově stahovanou hru a možná stihl stáhnout některé její soubory. Do tohoto adresáře přesuňte obsah přejmenovaného adresáře z původního umístění (tzn. obsah adresáře C:\Program Files (x86)\Origin Games\XSTAR WARS Battlefront přemístíte na nové místo B:\games\STAR WARS Battlefront).
 6. Vraťte se do klienta Origin a dejte pokračovat ve stahování. Klient jen ověří, že jsou herní soubory na místě a po chvíli bude možné hrát.
 7. (Tento způsob přesunu/zálohy her je doporučen EA.)

přispět:
Origin